Vijesti

U novigradskoj dvorani odigran prijateljski susret futsal reprezentacija Hrvatske i Italije

23.09.2015. /// Novigrad Vijesti / Sport
Futsal reprezentacije Hrvatske i Italije odigrale su sinoć prijateljsku utakmicu u novigradskoj sportskoj dvorani. Nakon odlične utakmice i vrhunskog futsala kojeg su prikazale obje momčadi, slavila je reprezentacija Italije, aktualnog prvaka Europe, rezultatom 2:1.

Utakmica je odigrana u okviru petodnevnih priprema, na kojima se u Novigradu nalaze ove dvije reprezentacije. Inače, da podsjetimo, Novigrad je već nekoliko godina tradicionalni domaćin priprema futsal reprezentacije Hrvatske, pred mnoga važna natjecanja, na kojima „Mali vatreni“ postižu sve bolje rezultate i natjecateljske uspjehe.

Talijani su poveli u 4. minuti susreta akcijom s nekoliko dodavanja koju je efektno završio kapetan Gabriel Lima. Na povećanje vodstva čekalo se samo tri minute, te već u 7. minuti golom Angela Schinina reprezentacija Italije dolazi u vodstvo od 2:0. Uslijedilo je razdoblje u kojem su hrvatski reprezentativci napadali i pokušavali doći do gola, stvoreno je i niz više no izglednih prilika, no nedostatak koncentracije u samoj završnici s jedne, i vrlo raspoloženi vratar Stefano Mammarella s druge strane, nisu dozvolili promjenu rezultata. Drugo poluvrijeme proteklo je u inicijativi Hrvatske, koja međutim pored obrane Talijana i odličnog golmana, inače jednog od najboljih futsal vratara na svijetu, nije uspijevala pronaći načina da zatrese mrežu. Čvrsta talijanska obrana popustila je tek četiri sekunde prije kraja, kada Toni Jelavić postiže počasni zgoditak za Hrvatsku i smanjuje vodstvo Italije na konačnih 2:1.

Dodajmo i kako je ovu vrhunsku futsal predstavu pored 400-tinjak ostalih gledatelja pratila i brojna skupina učenika novigradske osnovne škole Rivarela, koja je svojim organiziranim gromoglasnim navijanjem, pa čak i uz bubanj i navijačku trubu, doprinijela da i atmosfera u gledalištu bude na razini ove lijepe i nesvakidašnje sportske priredbe.

Reprezentacije Hrvatske i Italije pripremnu utakmicu odigrat će i večeras, u srijedu 23. rujna s početkom u 19.30, u gradskoj sportskoj dvorani u Opatiji.