Vijesti

Giovanni Cernogoraz na streljani u Bužiniji osvojio titulu prvaka Hrvatske u trapu

19.09.2016. /// Novigrad Vijesti / Sport
Na streljani Alpina Streljačkog društva Gusar u Bužiniji kod Novigrada, održano je prvenstvo Hrvatske u streljačkim disciplinama trap i skeet.

Titulu prvaka države u trapu osvojio je Giovanni Cernogoraz, pobijedivši Ivana Šušnjića iz Novog Zagreba, dok je treće mjesto u istoj kategoriji osvojio Radovan Abramović. Osvajač zlata u Riju Josip Glasnović u Novigradu je bio uspješan do finalnog raspucavanja, ali je nakon nekoliko promašaja u konačnici zauzeo šesto mjesto.

U ekipnoj konkurenciji u trapu slavili su članovi ekipe Gord iz Velike Gorice, dok su u skeetu bili najbolji oni iz solinskog kluba Voljak. U pojedinačnoj konkurenciji skeeta pobjedu je odnio dubrovački strijelac Mijo Uroš.

U trapu je nastupilo 70 natjecatelja i 13 ekipa, dok se u skeetu nadmetalo 15 pojedinaca i tri ekipe.

Dodajmo i kako se na streljani u Bužiniji narednog vikenda održava Grand Prix Beretta, koji će ugostiti najbolja svjetska streljačka imena, njih više od 70. Nakon toga, za dvojicu hrvatskih zlatnih olimpijaca slijedi put u Rim na finale svjetskog kupa.